Komunikat

Drodzy Klienci,

 

w ostatnim czasie, otrzymujemy od Państwa liczne zapytania związane z wprowadzonym zakazem przemieszczania się. Wielu z Państwa miało okazję toczyć z Funkcjonariuszami Policji dyskusje co do legalności wprowadzonych rozwiązań. Pytacie nas o mandaty wystawiane przez Policję.

 

W związku z powyższym radzimy wziąć sobie do serca poniższe rady:

  1. Niezależnie od rozważań natury prawnej, wprowadzone rozwiązania mają na celu ochronę naszego zdrowia i życia – jeśli więc możesz – zostań w domu;

  2. Jeśli musisz wyjść lub wyjechać z domu, zaplanuj dokładnie swoją trasę oraz przygotuj się na potencjalną rozmowę z Policją. Najlepiej mieć przygotowaną dobrą odpowiedź gdzie i po co jedziemy;

  3. Dyskusje z Policją nie mają sensu. Jeśli Policjant decyduje się na nałożenie na Państwa mandatu, z całą pewnością żadna argumentacja go nie przekona.

  4. Możecie się z Policjantem nie zgodzić – wówczas wystarczy odmowa przyjęcia mandatu. Policjant skieruje sprawę do Sądu. Przed Sądem możecie Państwo podnosić wszystkie okoliczności natury prawnej i faktycznej, zarówno broniąc się samodzielnie, jak i korzystając z pomocy obrońcy.

     

Wszystkim naszym Klientom życzymy dużo zdrowia, spokoju i wytrwałości. Wierzymy, że zdrowy rozsądek pomoże nam przezwyciężyć przeciwności jakimi Świat nas zaskoczył i da nam nadzieję na bezpieczne jutro.

 

Z wyrazami szacunku

Kancelaria JJ